top of page

Урок математики 1 клас

Урок математики

1 клас

Тема. Закріплення вивченого матеріалу. Самостійна робота.

Мета. Повторити й узагальнити вивчений матеріал. Закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі,обчислювати значення виразів. Розвивати логічне мислення дітей. Виховувати увагу, бережне відношення до природи.

Обладнання: слайди із завданням, сигнальні картки, цифрове віяло, лічильний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,

починається урок.

То ж ми часу не гаймо,

До уроку приступаймо.

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі,

діти просто молодці!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Надійшла весна прекрасна

Многоцвітна, тепла, ясна,

Наче дівчина в вінку.

Зацвіли луги, діброви,

Повно гомону, розмови

І пісень в чагарнику.

Діти! У нас сьогодні незвичайний урок. До нас в гості завітала прекрасна чарівна весна.(слайд2). Вона хоче дізнатися, чи вмієте ви рахувати, розв’язувати задачі.

-А які весняні місяці ви знаєте?

-Які перші квіти з’являються навесні?

А можна їх зривати?

1.Усний рахунок.

-Візьміть числові віяла.

Повторимо склад числа 10.

-Покажіть число, яке передує числу15.

-Покажіть число, яке наступне за числом 10.

-Покажіть число, яке стоїть між числами 9 і 11.

Покажіть сусідів числа 17.

Весна запрошує нас в подорож до весняного лісу.

(слайд3)

-Але, щоб пройти до полянки з квітами, нам треба розчистити доріжки від снігу. Для цього треба розв’язати приклади. Кожний ряд пройде своєю доріжкою.

2.Робота в групах.

(Діти виконують завдання на картках)..

(Слайд 4).

-Ми на полянці. Але квіточки засипані снігом. Нам треба їх визволити з- під снігу. Для цього треба дізнатися , яке число засипав сніжок.

3.Робота в парах.

…+4=9 7-…=4 8+…=10

8-…=7 9-…=3 …+2=9

(Слайд5).(поляна з підсніжниками).

4.Завдання з логічним навантаженням.

(Слайд 6).

На полянці з’явився зайчик. Він приніс вам завдання з логічним навантаженням.

За сніжним заметом виглядає 6 вушок. Скільки зайчиків було за сніжним заметом?(слайд 7).

Збираємо тільки ті квіточки, сума чисел, яких дорівнює 10.(слайд 8).

ІІІ. Фізкультхвилинка.

ІV. Повторення і закріплення вивченого

(Слайд9) На полянці з’явилася білочка. Вона вам теж принесла завдання.

  1. Прочитайте рівності по-різному.(слайд 10).

  2. =4 4+3=7

  3. Відкриваємо зошити.

  4. Математичний диктант.(відкриваємо зошити).

  5. Знайти суму чисел 7 і 1.

  6. Знайти різницю чисел 9 і 2.

  7. Число 8 збільшити на 1.

  8. Число 9 зменшити на 3.

  9. Записати число, яке передує числу 5.

  10. Записати число, яке наступне за числом 14.

  11. Записати число, яке стоїть між числами 4 і 6.

(Слайд11).

-Від зимового сну проснуся їжачок. Він забув , як розв’язати задачу. Допоможемо йому?

1). Біля полянки росло 5 берізок 1 2 ялинки.(слайд12).

-Діти, це задача?

-Давайте виберемо запитання, яке підходить до нашої задачі.

А) Скільки берізок росло на полянці?

Б). Скільки ялинок посадили діти?

В). На скільки більше берізок, ніж ялинок росло на полянці?

-Яке ще запитання можна поставити до задачі?

2).(Слайд 13). Задача.На полянці Оленка знайшла 7 підсніжників і 3 проліски. (Поставте запитання і розв’яжіть задачу).

ІV. Самостійна робота.

В.р. 1).Поставити знаки «+» або « -« так, щоб рівності були правильними.

5…3…2=6 9…3…2=4

7…3…4=8 8…2…5=5

2). Порівняти вирази.

16-6…10+2 4+5…7+2

9-6…5+2 9+5…11-1

Д.р. 1 в. 14-4+7 6+1…7 2 в. 15-5+4 8+2…9

10-7+4 8-7…3 10-4+2 7-5…2

15-1-4 5-2 1 11-1-4 6-3…4

V. Геометричний матеріал

-В лісі стоїть будиночок лісника.Подивимось, з яких геометричних фігур він складається. (відповіді дітей).

VІ. Підсумок уроку.

-Що ми сьогодні робили на уроці?

-Сьогодні на уроці я вчився…

-Що вам найбільше сподобалось?

-Діти, ви молодці.(Подарунки від весни).


НЕДАВНИЕ ПОСТЫ

ИЗБРАННОЕ

ПОДПИШИТЕСЬ

  • Grey Vkontakte Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon
bottom of page